Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, November 9, 2019
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
U11 Boys (2009) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 11 Boys
1 - 3
Stow U11 (2009) Boys - Maroon
Complete
Field 3
U8 Boys (2012) Indoor session 1 2019
Everest Classic Black (boys)
0 - 5
Cleveland Select 8 Yellow
Complete
Field 3
U12 Boys (2008) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 12 Boys
5 - 3
Tallmadge United
Complete
Field 3
U12 Girls (2008) Indoor session 1 2019
Kent Crew
4 - 8
Hudson United 2008 Girls
Complete
Field 2
Hall
U10 Girls (2010) Indoor session 1 2019
Crusaders
0 - 9
Everest Classic
Complete
Field 1
U13 Boys (2007) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 13 Boys
8 - 11
Field Falcons 13U
Complete
Field 3
Collins
U13 Boys (2007) Indoor session 1 2019
AFA U13B
9 - 3
WGRC KC
Complete
Field 2
Hall
U10 Boys (2010) Indoor session 1 2019
Tallmadge United U10
8 - 0
Hudson United 2010 Silver Boys
Complete
Field 1
U14 Boys (2006) Indoor session 1 2019
Hudson United 2006 Blue Boys
8 - 6
Cleveland Select 14 Boys
Complete
Field 3
Collins
U12 Boys (2008) Indoor session 1 2019
WGRC RK
1 - 6
Field - Porter
Complete
Field 2
Gentille
U11 Boys (2009) Indoor session 1 2019
Stow U11 (2009) Boys - Gold
9 - 3
Hudson United 2009 Boys
Complete
Field 1
U14 Boys (2006) Indoor session 1 2019
AFA U14B
3 - 9
Cleveland Select 14 Boys
Complete
Field 3
Collins
U14 Boys (2006) Indoor session 1 2019
Aurora United U14 BOYS
7 - 1
WGRC GG
Complete
Field 2
Gentille
U14 Girls (2006) Indoor session 1 2019
Kent Cougars
7 - 1
NHSA
Complete
Field 1
U13 Girls (2007) Indoor session 1 2019
Kent Cougars
7 - 1
NHSA Girls 2007
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
Goonies (1)
7 - 3
Down the Field (1)
Complete
Field 3
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
Mighty Ducks (1)
14 - 4
The Ball Kickers (1)
Complete
Field 2
Saturday night COED Session 1 2019 Div 1
LLEXI STRONG
5 - 6
BullDAWGS
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 1
Here for the Oranges
9 - 7
Titans
Complete
Field 3
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
WHEAT ROASTBEEF FC (2)
4 - 1
The Ball Kickers II (2)
Complete
Field 2
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
Thumos (2)
3 - 7
Pathetico Madrid (1)
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 1
BullDAWGS
13 - 2
Titans
Complete
Field 3
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
AO Akron FC (2)
0 - 4
Galls and Pals (2)
Complete
Field 2
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
Honey Badgers (1)
9 - 3
ball ticklers (1)
Complete
Field 1
Calendar
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Events on Saturday, November 9, 2019
7:00 AM
3:30 PM
Hudson Rec League (Ends 3:20pm)
Field 1
7:00 AM
4:00 PM
Hudson Rec League (end 5pm 3rd session)
Field 2
7:00 AM
1:30 PM
Hudson Rec League (ends 1:40pm)
Field 3
12:00 PM
4:00 PM
Stow/Falls U8
Field 4
3:30 PM
4:30 PM
Minnows/Bees (320 to 420)
Field 1
4:00 PM
6:00 PM
muhanad 3308092662
Field 4
7:00 PM
8:00 PM
MUSAAD
Field 4
8:00 PM
10:00 PM
Akbaroff
Field 4
10:00 PM
12:00 AM
Steve 7654799431
Field 4