Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, November 16, 2019
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
U8 Boys (2012) Indoor session 1 2019
Cleveland Select U8 Royal
1 - 7
Cleveland Select 8 Yellow
Complete
Field 3
Collins
U11 Boys (2009) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 11 Boys
7 - 3
Burning River United 2009 Boys
Complete
Field 3
Collins
U11 Girls (2009) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 11 Girls
2 - 3
Aurora United 11 Girls
Complete
Field 3
Collins
U10 Girls (2010) Indoor session 1 2019
Everest Classic
5 - 0
Hudson United Girls 2010 Silver
Complete
Field 2
Hall
U10 Boys (2010) Indoor session 1 2019
Hudson United 2010 White Boys
3 - 2
Tallmadge United U10
Complete
Field 1
Gaither
U11 Boys (2009) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 11 Boys
1 - 7
Stow U11 (2009) Boys - Gold
Complete
Field 3
U11 Boys (2009) Indoor session 1 2019
Aurora United U11 BOYS
8 - 4
Burning River United 2009 Boys
Complete
Field 2
Hall
U10 Girls (2010) Indoor session 1 2019
Tallmadge United U 10 Girls
1 - 3
Aurora United U9/10 Girls
Complete
Field 1
Gaither
U12 Boys (2008) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 12 Boys
0 - 6
Wild Zips
Complete
Field 3
U12 Girls (2008) Indoor session 1 2019
Hudson United 2008 Girls
5 - 1
Field Falcons
Complete
Field 2
Hall
U13 Boys (2007) Indoor session 1 2019
Cleveland Select 13 Boys
6 - 2
CFSC Select
Complete
Field 3
U13 Boys (2007) Indoor session 1 2019
WGRC KC
0 - 6
Field Falcons 13U
Complete
Field 2
Hall
U14 Girls (2006) Indoor session 1 2019
Kent Cougars
5 - 4
Tallmadge United 06/07
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
The 404 (2)
5 - 4
Goonies (1)
Complete
Field 3
U14 Boys (2006) Indoor session 1 2019
Field Youth Soccer U14 Boys
6 - 5
WGRC GG
Complete
Field 2
U13 Girls (2007) Indoor session 1 2019
Hudson United 2007 Girls
7 - 2
NHSA Girls 2007
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 1
Titans
0 - 6
LLEXI STRONG
Complete
Field 3
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
AO Akron FC (2)
3 - 4
Thumos (2)
Complete
Field 2
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
ball ticklers (1)
7 - 3
The Ball Kickers (1)
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 1
#N2P
3 - 5
BullDAWGS
Complete
Field 3
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
WHEAT ROASTBEEF FC (2)
9 - 0
Biohazards (2)
Complete
Field 2
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
The Ball Kickers II (2)
7 - 3
Galls and Pals (2)
Complete
Field 1
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
Honey Badgers (1)
9 - 4
Down the Field (1)
Complete
Field 3
Saturday night COED Session 1 2019 Div 2
Mighty Ducks (1)
5 - 2
Pathetico Madrid (1)
Complete
Field 2
Calendar
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Events on Saturday, November 16, 2019
7:00 AM
3:30 PM
Hudson Rec League (Ends 3:20pm)
Field 1
7:00 AM
4:00 PM
Hudson Rec League (end 5pm 3rd session)
Field 2
7:00 AM
1:30 PM
Hudson Rec League (ends 1:40pm)
Field 3
12:00 PM
4:00 PM
Stow/Falls U8
Field 4
3:30 PM
4:30 PM
Minnows/Bees (320 to 420)
Field 1
5:00 PM
7:00 PM
Steve 7654799431
Field 4
7:00 PM
8:00 PM
musab 330-475-2273
Field 4
8:00 PM
10:00 PM
Akbaroff
Field 4