Send To Printer
Games on Saturday, February 17, 2018
League
Date
Home
Away
Time/Status
Venue
Game Type
Officials
U12 boys (2006) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
CF Cyclones
3 - 2
Renegade United Soccer Club
Complete
Field 3
Regular
Hall
U12 Girls (2006) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Mantua United
6 - 0
Tallmadge United Soccer Club
Complete
Field 3
Regular
Hall
U14 Boys (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Tallmadge United Soccer Club
0 - 6
Nordonia
Complete
Field 4
Regular
U10 Girls (2008) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Hudson United 2008 White Girls
0 - 3
Solon 2008 Gold
Complete
Field 1
Regular
U11 Girls (2007) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Solon 2007 Girls
8 - 2
Rootstown Girls Curall
Complete
Field 3
Regular
Hall
U9 Boys (2009) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Stow SC - U9 Boys (2009 Birth Year)
3 - 4
AURORA UNITED U9 BOYS
Complete
Field 2
Regular
Devus
U14 Boys (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Hudson United 2005 Blue
2 - 1
Tallmadge United Soccer Club
Complete
Field 4
Regular
U12 Girls (2006) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Hudson United 2006 Girls
4 - 4
Nordonia Soccer
Complete
Field 1
Regular
Schoenfelt
U13 Girls (2005) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Renegades united
2 - 4
CF Tigers
Complete
Field 3
Regular
U8 Boys (2010) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
KTRS
7 - 2
Cleveland Select U8
Complete
Field 2
Regular
Devus
U14 Boys (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Riders
5 - 6
Woodridge Bulldogs
Complete
Field 4
Regular
U14 Girls (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Stow SC U14 Girls (2004 Birth Year)
0 - 6
Tallmadge United U14
Complete
Field 1
Regular
Schoenfelt
U11 Girls (2007) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Nordonia Soccer
2 - 1
Rootstown Girls Curall
Complete
Field 3
Regular
U12 boys (2006) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Cleveland Select 12B
3 - 5
Kent Magics
Complete
Field 2
Regular
U13 boys (2005) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Riders
6 - 0
CF Storm
Complete
Field 4
Regular
U12 Girls (2006) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Everest Classic
7 - 7
Nordonia Soccer
Complete
Field 1
Regular
Schoenfelt
U14 Girls (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Everest Classic
3 - 3
SBS Blazers
Complete
Field 3
Regular
U14 Boys (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
CF City
7 - 3
Woodridge Bulldogs
Complete
Field 2
Regular
U14 Boys (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Riders
3 - 4
Cleveland Select 14B
Complete
Field 4
Regular
U13 Girls (2005) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
RFC Riders
5 - 7
Kent Cougars
Complete
Field 1
Regular
Schoenfelt
Saturday night COED Session 2 2018 Div 2
Sat-Feb 17
Goonies
4 - 3
Rockets COED
Complete
Field 3
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 3
Sat-Feb 17
Kicking Drinking
2 - 3
Thumos
Complete
Field 2
Regular
U13 boys (2005) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Hudson United 2005 White Boys
7 - 4
Cleveland Select 13B
Complete
Field 4
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 2
Sat-Feb 17
Amigos
7 - 3
Victorious Secret
Complete
Field 1
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 3
Sat-Feb 17
Hodgepodges
2 - 1
Formerly Fit All Stars
Complete
Field 3
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 3
Sat-Feb 17
Pickled Ricks
1 - 3
AO Akron FC
Complete
Field 2
Regular
U14 Boys (2004) Indoor session 2 2018
Sat-Feb 17
Cleveland Select 14B
0 - 3
Stow SC - U14 Boys (2004 Birth Year)
Complete
Field 4
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 3
Sat-Feb 17
NAT All-Stars
4 - 1
Net Six and Chill
Complete
Field 1
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 2
Sat-Feb 17
Outcasts
0 - 7
Arsenal’s B Team
Complete
Field 3
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 2
Sat-Feb 17
Varmits
5 - 5
The Hulk Ducks
Complete
Field 2
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 1
Sat-Feb 17
#N2P
6 - 0
Chill FC
Complete
Field 1
Regular
Saturday night COED Session 2 2018 Div 1
Sat-Feb 17
Dirty Dancers
4 - 4
LLEXI STRONG
Complete
Field 3
Regular